Cennik audytu energetycznego

Bez energii żaden obiekt nie może dobrze funkcjonować. Niezależnie, czy jest to dom jednorodzinny, wielorodzinny, mieszkanie czy siedziba firmy, bieżące użytkowanie wymaga różnych mediów i surowców – na przykład prądu, gazu, węgla czy podłączenie do sieci ciepłowniczej. Dlatego szeroko pojęte rachunki za energię to koszt, który ponosi właściwie każdy. Cena audytu energetycznego jest niewielka w porównaniu do oszczędności jakie może generować realizacja warianu optymalnego.

Z pomocą w optymalizacji oraz redukcji kosztów energii przychodzi audyt energetyczny, czyli skontrolowanie posesji i jej potrzeb energetycznych. Audyt dotyczy wszystkich rodzajów energii na potrzeby CO (centralnego ogrzewania), CWU (ciepłej wody użytkowej) czy wentylacji.

Dlaczego warto przeprowadzić audyt energetyczny?

Specjalista szczegółowo sprawdza zużycie energii, dzięki czemu przeprowadzenie audytu pozwala na zebranie dokładnych danych i wykazanie, które procesy wymagają największych nakładów pracy i pieniędzy. Jest to doskonałe pole do analizy i późniejszej optymalizacji, która właściwie przeprowadzona, prowadzi do redukcji kosztów użytkowania energii.

Ile kosztuje audyt energetyczny budynku?

Cena audytu energetycznego budynku zależy od rodzaju budynku, który ma zostać skontrolowany, jego powierzchni, dostępności dokumentacji projektowej i zakresu przewidzianych działań termomodernizacyjnych.

Szacunkowe ceny audytów energetycznych znajdują się w  tabeli:

Zestawienie cen za opracowanie audytu energetycznego

Dom jednorodzinny o powierzchni użytkowej do 100 m21100 zł
Audyt energetyczny do programu „Czyste Powietrze”1200 zł
Dom jednorodzinny o powierzchni użytkowej powyżej 200 m21600 zł
Budynek wielorodzinny 2200 zł
Budynek użyteczności publicznej 2800 zł
Inne budynki (np.: hale produkcyjne, biurowce, hotele, salony sprzedaży, usługowe itp.) od 2900 zł
Audyty energetyczne dużych przedsiębiorstwod 5000 zł
Audyt energetyczny – cennik

Warto pamiętać, że według polskiego prawa duże przedsiębiorstwa są prawnie zobowiązane do przeprowadzania regularnych audytów energetycznych – kontrola musi odbyć się przynajmniej raz na 4 lat.

Zamów audyt energetyczny – zapraszam do kontaktu!