Świadectwa energetyczne budynków i mieszkań


skala świadectwa energetycznegoWykonujemy świadectwa charakterystyki energetycznej mieszkań i budynków.

Świadectwa energetyczne to dokumenty załączane do zawiadomienia o zakończeniu budowy lub rozbudowy obiektu budowlanego potrzebny do uzyskania pozwolenia na użytkowanie oraz do zawarcia transakcji kupna, sprzedaży czy wynajmu nieruchomości. Nasze świadectwa są wykonywane zgodnie z obowiązującymi przepisami i są akceptowane przez Powiatowe Inspektoraty Nadzoru Budowlanego. Wykonujemy je dla różnego typu budynków i lokali: mieszkalnych, jednorodzinnych, wielorodzinnych, biurowych, usługowych, hotelowych oraz innych. Posiadanie certyfikatu energetycznego to wymóg konieczny, który musi być spełniony, jeśli zależy nam na sprzedaży bądź wynajęciu nieruchomości.

Czym jest świadectwo energetyczne?

To dokument, który poświadcza o jakości budynku pod kątem zużycia energii i który ma na celu poprawę sprawności energetycznej budynków. Konieczność uzyskania certyfikatu jest regulowana dyrektywą unijną oraz ustawą i rozporządzeniem rządowym. Świadectwo energetyczne budynku czy mieszkania określa wartość rocznego zapotrzebowania na nieodnawialną energię pierwotną i końcową, z uwzględnieniem ewentualnych strat w trakcie jej produkcji oraz przesyłu. Operat ma na celu optymalizację oraz oszczędności w systemie zarządzania energią.

Kto musi mieć świadectwo energetyczne?

Przepisy jasno określają, w przypadku jakiego rodzaju obiektów uzyskanie certyfikatu energetycznego jest obligatoryjne. Są to kolejno: budynki zbywane na podstawie umowy sprzedaży, lokale zbywane na podstawie umowy sprzedaży spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu, budynki i lokale wynajmowane, a także budynki, w których całkowita powierzchnia użytkowa wynosi powyżej 250 m2 i jest zajmowana przez organy wymiaru sprawiedliwości, prokuraturę oraz organy administracji publicznej i w których dokonywana jest obsługa interesantów. Sporządzenie świadectwa energetycznego nie będzie natomiast konieczne w przypadku budynków kultu religijnego, zabytków, budynków mieszkalnych, przeznaczonych do użytkowania nie dłużej niż 4 miesiące w roku czy niektórych gospodarstw rolnych.

Pytania i odpowiedzi na temat świadectw energetycznych są zamieszczone na stronie Ministerstwa

Kto wystawia świadectwo energetyczne?

Obowiązujące przepisy prawa budowlanego jasno też wskazują osobę, która może się podjąć sprawdzenia budynku pod kątem zużycia energii. Będzie to każdy, kto pełną zdolność do wykonywania czynności prawnych i nie była w przeszłości skazana prawomocnym wyrokiem oraz każdy kto dodatkowo musi się wylegitymować uzyskaniem dyplomu studiów wyższych oraz tytułem zawodowym inżyniera, inżyniera architekta, inżyniera architekta krajobrazu, inżyniera pożarnictwa, magistra inżyniera architekta, magistra inżyniera architekta krajobrazu, magistra inżyniera pożarnictwa albo magistra inżyniera. Do przeprowadzania audytów energetycznych budynków oraz mieszkań zostaną także dopuszczone osoby, które ukończyły studia wyższe lub podyplomowe, które w swoim programie nauczania zawierały elementy wiązane z charakterystyką energetyczną budynków, wykonywaniem audytów energetycznych budynków, budownictwem energooszczędnym i odnawialnymi źródłami energii. Pracownicy naszej firmy, którzy są oddelegowywani do tego typu zadań spełniają wszystkie powyższe warunki.

Jak wygląda świadectwo energetyczne?

Wiemy już, kto sporządza i wystawia świadectwo, ale jak ono tak właściwie wygląda? Certyfikat energetyczny otrzymuje się w formie papierowej wraz z umieszczonymi informacjami, takimi jak: dane identyfikacyjne budynku oraz jego części, szczegółową charakterystyką energetyczną, zalecenia, które określają rodzaj i zakres prac budowlano-instalacyjnych, które trzeba wykonać, żeby polepszyć parametry obiektu oraz objaśnienia.

Jak długo jest ważne świadectwo energetyczne?

Otrzymany certyfikat wraz z charakterystyką budynku jest ważny przez 10 lat. Po upływie tego okresu należy wykonać ponownie audyt. Decydując się na nasze usługi otrzymają Państwo dokument, którego posiadają pozytywną weryfikację Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Zlecony nam audyt wykonujemy w przeciągu 7 dni od wpłynięcia zgłoszenia. Zachęcamy do zapoznania się z naszym cennikiem, który znajdą Państwo na naszej stronie internetowej oraz bezpośredniego kontaktu telefonicznego z naszymi doradcami.

Zapraszamy do współpracy

Jesteśmy firmą oferującą kompleksowe usługi w zakresie doradztwa oraz optymalizacji energetycznej budynków mieszkalnych oraz użytkowych różnego typu. Wśród naszych klientów są deweloperzy, instytucje państwowe oraz użyteczności publicznej, zarządcy hal widowiskowo-sportowych, budynków biurowych, przemysłowych oraz jednorodzinnych. Na życzenie zleceniodawców podejmujemy się przeprowadzania i sporządzania audytów, inwentaryzacji budowlanych, ekspertyz oraz opinii technicznych. Wśród naszych pracowników są osoby posiadające fachową wiedzę oraz wykształcenie zgodne z profilem prowadzonej przez nas działalności, którzy oprócz znajomości specyfiki branży, mogą poszczycić się wieloletnim doświadczeniem. Nasi pracownicy widnieją także na liście uprawnionych Ministra Infrastruktury. W trakcie rozmowy chętnie przedstawimy Państwu naszą pełną ofertę i opowiemy, co możemy dla Państwa zrobić w ramach współpracy.

Wykonujemy świadectwa energetyczne dla wszelkiego rodzaju budynków:

 • lokale mieszkalne
 • budynki jednorodzinne
 • budynki wielorodzinne
 • budynki biurowe / usługowe / produkcyjne
 • lokale usługowe
 • budynki użyteczności publicznej
 • hotele, restauracje, szpitale
 • obiekty sportowe
 • i inne

Realizujemy zlecenia dla klientów indywidualnych, firm i innych podmiotów:

 • spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych
 • zarządców nieruchomości
 • kierowników budów
 • agencji nieruchomości, pośredników nieruchomości
 • deweloperów
 • kancelarii notarialnych
 • firm budowlanych
 • biur architektonicznych (projektowana charakterystyka energetyczna)

Zapraszamy do współpracy.

Orientacyjny cennik wykonania świadectwa charakterystyki energetycznej:

Lokal mieszkalnyod 400 zł
Dom jednorodzinny o powierzchni użytkowej do 140 m2od 800 zł
Dom jednorodzinny o powierzchni użytkowej powyżej 140 m2od 1000 zł
Budynek wielorodzinnyod 1800 zł
Budynek użyteczności publicznejod 3200 zł
Inne budynki takie jak: szkoły, urzędy, dworce, hale produkcyjne, biurowce, hotele, salony sprzedaży, usługowe itp.od 3600 zł

Zadzwoń i zamów tel.: 600 389 860 lub uzupełnij formularz kontaktowy w dziale kontakt – oddzwonimy.

Dlaczego warto nam powierzyć wykonanie świadectwa energetycznego ? Niech odpowiedzią będzie kilka faktów:

 • Wykonujemy świadectwa energetyczne od momentu wprowadzenia obowiązku ich posiadania.
 • Wszystkie wystawione przez nas świadectwa zostały pozytywnie zweryfikowane przez Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego – 100% skuteczności.
 • Szybka i sprawna realizacja zleceń 1 – 7 dni.
 • Na nasze świadectwa energetyczne udzielamy gwarancji pozytywnej weryfikacji przez Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego.
 • Posiadamy wykupione ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej osób sporządzających świadectwa charakterystyki energetycznej w  na kwotę 25 000 Euro.
 • Dokumenty naszych klientów na zakończenie przesyłamy firmą kurierską oraz dodatkowo ubezpieczamy przesyłkę  lub dostarczamy osobiście.
 • Przyjmujemy przelewem lub gotówką na podstawie wystawione faktury
 • Nasza firma cieszy się zaufaniem deweloperów, firm budowlanych. Z naszych usług korzystają:
 
certyfikat energetycznyBudimex S.A.
ul. Ujastek 7
30-969 Kraków
Świadectwo energetyczne dla firmDozamel Sp.  z o.o.
ul. Fabryczna 10
53-609 Wrocław
Świadectwo energetyczne dla deweloperówCFE Polska sp. z o.o.
al. Jerozolimskie 92
00-807 Warszawa
Rand sp. z o.o.
ul. Kwidzyńska 13
51-415 Wrocław
jk-projekt Kajetan Jakszycki referencjeFU-H MAR-BUD Jan Soczewka
ul. Siedlecka 163
Stok Lacki
08-110 Siedlce
Citi Development Sp. z o.o.
ul. Wileńska 31B,
56-400 Oleśnica
LOGIS S.A.
UL. Mszczonowska 36
96-200 Rawa Mazowiecka
Świadectwo energetyczne dla firm motoryzacyjnychŚląsk Auto Sp. z o.o.
ul. Karkonoska 54
53-015 Wrocław
Świadectwo energetyczne dla wspólnot mieszkaniowychDomena Sp.z o.o.
ul. Poselska 5/7
59-220  Legnica
Dijo Baking Horeca Service
Zabrodzie 28
52-351 Wrocław
 

Zadzwoń i zamów tel.:  600 389 860  lub uzupełnij formularz kontaktowy w dziale kontakt – oddzwonimy.

Darmowe swiadectwa energetyczne

Darmowe świadectwa energetyczne

Zasady sporządzania świadectw charakterystyki energetycznej Właściciel lub zarządca budynku lub części budynku lub osoba, której przysługuje spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu, lub osoba, której przysługuje spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu mieszkalnego, lub najemca zapewnia sporządzenie świadectwa charakterystyki energetycznej dla budynku lub części budynku (np. lokalu mieszkalnego lub użytkowego): 1) zbywanego na podstawie umowy sprzedaży; 2) …