Audyty i świadectwa energetyczne w Oławie i okolicy

Audyt energetyczny to wnikliwa analiza konstrukcji budynku pod kątem ewentualnych strat ciepła. Weryfikuje on także, czy przeprowadzenie termomodernizacji zmniejszy wydatki związane z ogrzewaniem. Jest obowiązkowy dla właścicieli dużych przedsiębiorstw, ale możesz go przeprowadzić także w swoim domu. Jeśli masz problem z jego ogrzaniem, a Twoje rachunki są ogromne, zdecyduj się na profesjonalny audyt.


Audyty energetyczne w Oławie – czym są i dlaczego warto się na nie zdecydować?


Chętnie przeprowadzimy profesjonalny audyt energetyczny Twojego przedsiębiorstwa oraz domu, który pomoże określić zużycie energii poszczególnych urządzeń, jakie znajdują się w budynku. Na podstawie wnikliwej analizy dowiesz się, które z nich pochłaniają jej najwięcej oraz z czego może to wynikać. Pamiętaj, że przeprowadzenie audytu domu nie jest obowiązkowe, ale wymagane, jeśli chcesz ubiegać się o dofinansowanie, takie jak np. premia termomodernizacyjna. Obowiązek regularnych audytów ciąży również na właścicielach dużych firm.


Jeśli posiadasz nieruchomość lub prowadzisz własne przedsiębiorstwo na terenie Oławy, audyt energetyczny pozwoli Ci dowiedzieć się, ile zaoszczędzisz, przeprowadzając odpowiednią termoizolację budynków. Nasi specjaliści wskażą Ci również obszary, które wymagają modyfikacji w pierwszej kolejności.


Zalety przeprowadzenia audytu energetycznego


Zamów audyt energetyczny w Oławie, aby dowiedzieć się, które elementy Twojego domu lub firmy wymagają poprawy pod kątem zużycia energii. Otrzymasz propozycję konkretnych rozwiązań, jakie możesz wdrożyć, aby Twoje budynki stały się nie tylko energooszczędne, ale i przyjazne dla środowiska. Mniejsze zużycie energii to zdecydowanie lepsza jakość powietrza.

Ze sporządzonego przez naszych profesjonalistów raportu dowiesz się, czy montaż instalacji fotowoltaicznej lub pompy ciepła może wpłynąć na podniesienie komfortu termicznego i jednocześnie obniżyć rachunki. Przygotujemy dla Ciebie także kosztorys dopasowany do Twoich możliwości finansowych, z którego dowiesz się, ile będzie kosztowało przeprowadzenie termomodernizacji.


Zamów kompleksowe świadectwo energetyczne w Oławie


Świadectwo energetyczne jest dokumentem, który określa ogólną jakość energetyczną budynku. Jego sporządzenie jest niezbędne, jeśli planujesz sprzedać lub wynająć swoją nieruchomość. Musisz także dołączyć je do dokumentów związanych z zakończeniem budowy lub rozbudowy budynku, abyś mógł otrzymać pozwolenie na jego użytkowanie.

Możesz zamówić u nas świadectwo energetyczne w Oławie, które sporządzimy zgodnie z obowiązującymi przepisami. Taki dokument jest akceptowany przez Powiatowe Inspektoraty Nadzoru Budowlanego. 

Sporządzamy świadectwa dla:

  • lokali mieszkalnych,
  • budynków jednorodzinnych,
  • budynków wielorodzinnych,
  • lokali biurowych,
  • lokali usługowych i wielu innych.

Nasi pracownicy mają niezbędne uprawnienia i kwalifikacje, które są wymagane do wystawienia świadectwa energetycznego zgodnego z dyrektywami Unii Europejskiej oraz prawem krajowym.

Certyfikat jest ważny przez 10 lat od daty jego sporządzenia. Musisz jednak pamiętać o tym, że jego ponowne wystawienie może być konieczne wcześniej, jeśli w budynku zostały przeprowadzone prace budowlane i instalacyjne, które wpłynęły na zmianę jego charakterystyki energetycznej. Jeśli chcesz zamówić świadectwo energetyczne dla swojego budynku, skontaktuj się z nami!