Audyty oraz świadectwa energetyczne Legnica

Choć według prawa obowiązek wykonywania audytu energetycznego spoczywa tylko na właścicielach dużych przedsiębiorstw, warto zrobić taki przegląd także w domu. Audytor sprawdzi stan budynku i oceni, czy warto wykonać w nim termomodernizację i ile może ona kosztować. Jeśli ciężko ci ogrzać dom, a do tego płacisz wysokie rachunki za energię – zainwestuj w audyt cieplny. Może okazać się, że dzięki termomodernizacji domu zaczniesz sporo oszczędzać!

Po co wykonywać audyt energetyczny: Legnica?


Choć ogólne zasady termomodernizacji są uniwersalne i wydawałoby się, że możliwe do zastosowania w każdym budynku, w rzeczywistości każdy dom może mieć inną charakterystykę cieplną. Wpływa na nią wiele czynników m.in.:

  • projekt budynku,
  • grubość ścian,
  • liczba okien i ich szczelność, 
  • sposób ogrzewania budynku. 

Co ciekawe, nawet usytuowanie domu i region, w którym został zbudowany mogą powodować inne straty ciepła. Oczywistym jest także, że do budowy domu używa się różnych materiałów, co powoduje, że jeden obiekt lepiej „trzyma” ciepło, a inny gorzej. Stare czy uszkodzone budynki zupełnie inaczej się ogrzewa niż nowe. To dlatego dla każdej nieruchomości warto przeprowadzić osobny i szczegółowy audyt, który wykaże, gdzie leży przyczyna wysokich rachunków za energię lub problemów z ogrzaniem domu.

Zlecając wykonanie audytu energetycznego specjalistom z JK-Projekt unikniesz narażenia się na niepotrzebne koszty, a przede wszystkim – otrzymasz plan termomodernizacji dostosowany do Twoich potrzeb.

Korzyści z przeprowadzenia audytu energetycznego: Legnica


Audyty energetyczne domów mieszkalnych nie są nakazane prawem, natomiast niezależnie od tego taka inwestycja może przynieść sporo korzyści. Co zyskasz przeprowadzając audyt?

  1. Dowiesz się, gdzie leży przyczyna wysokich rachunków za energię albo problemów z ogrzaniem domu.
  2. Otrzymasz plan optymalnej modernizacji systemu grzewczego oraz docieplenia poszczególnych elementów budynku.
  3. Sporządzimy dla Ciebie kosztorys termomodernizacji domu.
  4. Dostaniesz wyliczenie oszczędności, które może przynieść termomodernizacja budynku.
  5. Otrzymasz założenia do projektu budowlanego.

Taki audyt jest również podstawą, byś mógł starać się o uzyskanie premii termomodernizacyjnej. W zależności od rodzaju inwestycji jest to 16% albo 21% kosztów przedsięwzięcia.

Świadectwo energetyczne: Legnica – czym różni się od audytu?


Audyt energetyczny dla budynków mieszkalnych nie jest narzucony prawnie, a właściciele wykonują go, by poprawić wydajność budynku albo zmienić stare rozwiązania cieplne na nowsze, bardziej ekonomiczne i ekologiczne. W wyniku przeprowadzonego audytu otrzymujesz szczegółowy dokument, w którym zawarty jest opis zastanego stanu budynku, plan termomodernizacji wraz z wyliczonymi kosztami oraz prognozy na zużycie energii po zmianach.

Dokumentem mniej szczegółowym, ale obowiązkowo sporządzanym po zakończeniu budowy albo przy sprzedaży budynku jest świadectwo energetyczne. Legnica, Oleśnica czy Wrocław – audytorzy z JK-Projekt wystawiają w tej okolicy taki certyfikat dla różnych typów budynków: zarówno mieszkalnych, jak i usługowych. Świadectwa energetyczne, które wystawiamy, są wykonywane zgodnie z obowiązującymi przepisami i akceptowane przez Powiatowe Inspektoraty Nadzoru Budowlanego.